Kodėl natūralus kremas?


Be šios kasdienės grožio priemonės dažnai neapsieina ne tik moterys, bet ir vyrai. Jų yra begalės rūšių, kvapų, poveikių, kainų. Jie visi skiriasi veiksmingumu, įdėtomis žaliavomis, natūralumu ir- žinoma, kaina, kuri neretai būna didelė ne dėl aukštos kokybės natūralių medžiagų, bet dėl vardo…
Kalbant apie kremų sudėtį, svarbiausia neapsigauti dėl gamintojų deklaruojamo natūralumo, kai ant kremo indelio puikuojasi užrašas didelėmis raidėmis apie sudėtyje esančius natūralius aliejus ar vaistažolių ištraukas, o paskaičius etiketę paaiškėja, kad to natūralumo visame indelyje rastum gal kokį lašelį… O kur dar pagrindines sudedamosios dalys: gamykliniuose kremuose - tai vanduo ir mineralinis aliejus, o natūralaus kremo: augalų hidrolatai ir natūralūs aliejai…

Paimkit bet kokį aliejuką kūdikiams. Greičiausiai aliejaus sudėtis bus tokia: mineral oil and fragrance. Verčiu - naftos produktas mineralinė alyva ir alergiją galintys sukelti sintetiniai kvapai… Mielos mamos ir tėčiai! Na nepirkit savo zuikiukams tokių (net sunku pavadinti) “aliejų”. Dabar tikrai nesunku rasti natūralų, nerafinuotą migdolų aliejų, kuriuo galima tepti leliukus po maudynių, masažuojant ar bet kada, kada tik norite!!!  Migdolų aliejukas ir sviestmedis - tai du puikūs kūdikių ir naujagimių priežiūros aliejai, kurių tikrai jums užteks ir vaikučiui nereikės nei jokių kremų nuo šalčio (tam puikiai tinka sviestmedžio sviestas, žinoma, nerafinuotas), nereikės nei brangių kremų pašutusiai odytei (tas pats sviestmedis ją kuo puikiausiai sugydys). Mažyliui gi nieko daugiau ir nereikia!

Mamų ir tėčių kremuose patyrinėjus irgi stebuklo nerastumėm. Nors gal ne taip, išties rastumėm, nes pasitepus turtingos sudėties kremu oda tarsi atsigauna ir ima švytėti. Laikinai. Iki kito pasitepimo. O baigus tokio kremo pakuotę oda tiesiog “rėkte rėkia” vėl ant jos kažką užtepti. Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas: ant savo veido tepdami “biochemijos laboratoriją”, esančią kremo indelyje , mes ne tik išbalansuojame natūralias odos funkcijas apsivalyti, sintetinti kolageną, kuris yra odos ląstelių pagrindas, bet ir pažeidžiame gilesnius odos sluoksnius, ko pasekoje oda nebesugeba sulaikyti drėgmės, raukšlėjasi ir reikalauja kitos “biocheminės laboratorijos ” dozės. O kur dar konservantai parabenai, sintetiniai kvapai ir t.t…

Natūralus kremas, kurio sudėtyje yra augalų hidrolatai, aukščiausios kokybės nerafinuoti šaltai spausti aliejai (šiuos komponentus sujungia bičių ar emulsinis vaškas) odą ne tik sudrėkins, pamaitins, bet ir aprūpins natūraliai aliejuose esančiais vitaminais, antioksidantais, omega rūgštimis, mineralais. Šie kremai nesutrikdys odos balanso, oda kremą sugers tiek, kiek yra pajėgi, o aliejai lėtai susigerdami į odą ilgiau išlaikys joje gerąsias medžiagas, bet svarbiausia! Oda negaus jokių “piktų”, nors iš pirmo žvilgsnio atrodančių stebuklingo poveikio, molekulių.
Turbūt vienintelis ir pagrindinis minusas - natūralaus kremo galiojimas. Be konservantų toks kremas, jei imamas švariais pirštais, laikomas vėsioje, tamsioje vietoje gali išstovėti 2-4 sav. (nors esu dariusi tokį, geras išbuvo 2 mėnesius, o gal dar ir ilgiau išbus, nes vis dar nesugedo! ), o su natūraliais konservantais (greipfrutų sėklų ekstraktu, rozmarinų ekstraktu, vitaminu E) 1-2 mėnesius, o laikant šaldytuve net 3-4 mėnesius ar ilgiau. Kad kremas nebetinkamas, matosi iš pakitusio kvapo ar atsiradusio pelėsio. Tuomet tokį kremą reikia mesti lauk.

Pats didžiausias pliusas yra tas, kad natūralų kremą be visų didžiulių privalumų galima pasigaminti būtent savo odai, kaip kad dabar daro dauguma Holivudo žvaigždžių, skrisdamos i Prancūziją, Provanso regioną, kur joms maišo kremus iš hidrolatų ir natūralių aliejų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą